حسابداری عمومی مقدماتی

آموزش حسابداری عمومی مقدماتی


آشنایی با دوره آموزش حسابداری مقدماتی حساب و کتاب و دفتر و دستک تنها عبارت‌هایی هستند که در تمام کسب و کارها و مشاغل جهان کاربرد و مفهوم یکسان دارند، پس اگر حساب و کتاب بدانید و دفتر و دتسک آن را هم به خوبی بشناسید، در یکی از 10 شغل برتر جهان - یعنی حسابداری - مشغول کار خواهید شد. نتیجه یک تحقیق در دانشگاه «بریتیش کلمبیا» نشان داد که از دهه 70 میلادی  به بعد همه شرکتهای موفق جهان، شرکتهایی بوده‌اند که مدیر آنها تحصیلات یا تخصص مالی داشته است. مرکز توسعه آموزش مجازی...

توضیحات بیشتر...

توضیحات

آشنایی با دوره آموزش حسابداری مقدماتی

حساب و کتاب و دفتر و دستک تنها عبارت‌هایی هستند که در تمام کسب و کارها و مشاغل جهان کاربرد و مفهوم یکسان دارند، پس اگر حساب و کتاب بدانید و دفتر و دتسک آن را هم به خوبی بشناسید، در یکی از 10 شغل برتر جهان - یعنی حسابداری - مشغول کار خواهید شد. نتیجه یک تحقیق در دانشگاه «بریتیش کلمبیا» نشان داد که از دهه 70 میلادی  به بعد همه شرکتهای موفق جهان، شرکتهایی بوده‌اند که مدیر آنها تحصیلات یا تخصص مالی داشته است. مرکز توسعه آموزش مجازی پارس  آماده است تا شما را در مسیر دانشی قرار دهد که آنسوی آن تکیه زدن به صندلی موفقیت، امنیت شغلی، اعتبار اجتماعی و سازمانی است، علم حسابداری را بیاموزید و از زندگی و شغل بدون مغایرت لذت ببرید.

حسابداری زبان تجارت است، زبانی که تنها  آموزش رسمی و علمی آن بیش از 500 سال قدمت دارد. وقتی از «آموزش حسابداری» صحبت می‌کنیم یعنی تخصص در حیاتی‌ترین چرخه اقتصادی یک مجموعه.  بدون دانش حسابداری نه تنها فهم کسب و کار، ساده‌ترین ارتباطات شغلی و کاری هم امکان‌پذیر نیست. تفکیک حسابداری و تجارت یعنی جدا کردن زیربنا و پایه‌ی تمام تصمیات تجاری و مالی از هم. دوره آموزش حسابداری به شما دانشی و بینشی خواهد داد که از فهرست خرید آشپزخانه منزلتان تا گزارش سالانه صندوق بین‌المللی پول ، قدرت درک متفاوت، تحلیل اطلاعات و برنامه‌ریزی مالی کسب کنید.

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

مدیری یا صاحب کسب و کاری وجود ندارد که بتواند نیاز به حسابداری را انکار کند! کسی که حسابداری می‌داند صرف‌نظر از تخصص یا جایگاه شغلی، یک گام جلوتر از سایرین، مسائل پیرامون خود را درک و ارزیابی می‌کند، اگر هنوز برای آینده شغلی خود تصمیم نگرفته‌اید، کافیست نگاهی به آگهی‌های استخدام بیندازید، حسابداری پرتقاضا‌ترین رده‌ی استخدامی در تمام مشاغل است و اگرهم‌اینک در مسیر شغلی یا تحصیلی دلخواه خود قرار دارید آموزش حسابداری قدرت برنامه‌ریزی و توان تحلیل شما را دو چندان می‌کند. دانش حسابداری حتا برای مدیرانی که خدمات حسابداری خود را تفویض اختیار کرده‌اند نیز کاملا ضروری است چرا که عدم آشنایی با ادبیات حسابداری یعنی عدم درک لایه‌های پنهان سود و زیان.

فرصت‌های شغلی حسابداری به اندازه تمام مشاغل صنعتی، دولتی، سازمانی و انفرادی است. همچنین شرکت‌های زیادی در سطوح مختلف استانی، کشوری و بین‌المللی  وجود دارد که پیوسته نیازمند خدمات تخصص مالی هستند. مانند بانک‌ها، شرکت‌های سرمایه‌گذاری، بورس یا سازمان‌های ارائه کننده خدمات مالیات و غیره. همه این موارد در کنار هم حسابداری را به دانشی کاملا کاربردی تبدیل می‌کند که بلافاصله و پس از شروع آموزش تاثیر ملموس زندگی کاری و مالی شما خواهد داشت.

مزایای شرکت در دوره آموزش مجازی حسابداری

آموزش حسابداری به هر روش و شیوه‌ای که دنبال شود در ذات خود کاملا تئوریک است از همین‌رو آموزش مجازی حسابداری بهترین شیوه فراگیری این دانشِ غیر قابل اجتناب محسوب می‌شود. در دوره آموزش مجازی حسابداری تمامی مباحث از حسابداری پایه آغاز شده و فرض بر این گذاشته می‌شود که شما هیچ شناخت قبلی از این رشته ندارید، اما محتوای دوره به شکلی تدوین شده است که دانش‌پذیر بر اساس نیاز خود می‌تواند زمان بیشتر یا کمتری برای یک بخش صرف نماید، این انعطاف‌پذیری آموزشی در دوره‌های حضوری و آکادمیک که سیر خطی را دنبال می‌کنند وجود ندارد. طی این دوره‌ی آموزشی فارغ از محدودیت‌های زمانی و مکانی، هزینه بسیار مناسب نسبت به دوره‌های مشابه حضوری، عدم نیاز به تهیه کتب و منابع خارجی از دیر مزایای این دوره است.

حسابداری به عنوان یک علم پویا و پرنیاز دائم در حال رشد و پیشرفت است. مباحث دوره مجازی آموزش حسابداری علاوه بر استناد به جدیدترین اصول سیستم‌های نظری مالی به حسابداری بازار کار توجه ویژه‌ای دارد. الویت و هدف بسیاری از فراگیران آموزش حسابداری ، اشتغال یا پیاده‌سازی اصول آن در کسب و کار خودشان است. توجه به این مهم باعث شده است مباحث دوره براساس آموزش حسابداری کاربردی و بر اساس نیاز مشاغل تهیه و تدوین گردد. در حسابداری کاربردی یا حسابداری بازار کار توجه ویژه‌ای به تطابق و کارایی محتوای ارائه شده با کمترین فاصله ممکن با نیازهای یک موسسه بازرگانی یا خدماتی است.

محتوای دوره آموزش حسابداری مقدماتی چیست و چگونه ارائه می‌شود؟

این دوره شامل 50 ساعت آموزش تخصصی حسابداری از پایه و به صورت مجازی است. محتوای دوره شامل بسته آموزشی فیزیکی و محتوای آنلاین است که برای همیشه در دسترس فراگیر قرار خواهد داشت. برخی از سرفصل‌های این دوره عبارت است از: مفاهیم، اصول و تئوری‌های حسابداری، انواع صورت‌های مالی و ثبت‌های روزنامه کل، تراز آزمایشی و سود و زیان، پیش پرداخت‌ها و پیش دریافت‌ها، ثبت و تمدید دفاتر قانونی، نوشتن تراز و صورت‌های مالی، حسابداری شرکت‌های تجاری و شرکت‌های تولیدی،  گزارش موجودی کالا، بستن حساب‌های پایان سال، اظهارنامه، حسابداری‌ بیمه، روش حسابداری مالیاتی و... است.

در حین آموزش دانش‌پذیر می‌تواند مباحث آموخته شده را بر روی داده‌های واقعی اجرا و تمامی مراحل را به صورت خودآموز طی کند. ارائه این سبک از آموزش به دلیل آزادی عمل یادگیری، حسابداری را در تمام سطوح برای همه افراد فراهم می‌آورد. مدیران و صاحبان کسب و کار نیز بر اساس این سبک از آموزش به آسانی با شیوه طبقه‌بندی اطلاعات و گزارش‌گیری‌های مورد نیاز خود آشنا خواهند شد. توصیه می‌کنیم پس از خرید دوره مجازی آموزش حسابداری تمام آموزش‌های را در قالب یک شرکت فرضی متصور و به پایان برسانید. این مزیت حسابداری است که بر خلاف سایر آموزش‌های صنعتی می‌توان آن را هم به صورت مجازی آموخت و هم به صورت مجازی بر روی اطلاعات فرضی به صورت دقیق انجام داده و آزمایش کرد.

نرم‌افزار اکسل از مجموعه میکروسافت آفیس به دلیل دارا بودن محیطی ساده و همچنین امکاناتی مفید و منعطف به بخش جدایی ناپذیر حسابداری تبدیل شده است. امکانات اکسل فراتر از حسابداری شخصی و عمومی است، به همین دلیل بخشی از محتوای این دوره‌ی آموزش به آموزش کاربردی حسابداری در اکسل  اختصاص یافته است. برنامه اکسل دارای کتابخانه‌ای غنی و گسترده از توابع مالی و محاسباتی است که روش آموزش و سفارشی‌سازی این منابع از اهم آموزش‌های این دوره است.

گواهینامه پایان دوره آموزشی حسابداری مقدماتی

حسابداری علارغم این که یک دانش مستقل است به عنوان مهم‌ترین مکمل رشته مدیریت شناخته می‌شود. وقتی رویکرد آموزش پذیر استخدام یا انجام کار اجرایی برای کارفرما باشد گواهینامه پایان دوره حسابداری از اهمیتِ ویژه‌ و تاثیرگذاری در تأیید مهارت و اعتبار برخوردار است. دانش‌پذیران مرکز آموزش توسه مجازی پارس پس از طی دوره مقدماتی، گواهینامه ملی و بین المللی پایان دوره را دریافت خواهند کرد. همچنین در صورتی که فراگیران علاقه‌مند به طی دورهای تخصصی و همین‌طور پیشرفته حسابداری و مالی باشند، این مدارک به منزله طی دوره مقدماتی قابل اعتبار و استناد است. مشاوران این مرکز آماده پاسخگوی به سوالات فراگیران هستند.با ما تماس بگیرید.

 

برگزارکننده: مرکز آموزش مجازی پارس
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل بسته ی آموزشی

به دلیل تطابق با دانش به روز و مورد تایید استانداردهای جهانی، امکان بروز رسانی و تغییر سرفصل ها وجود دارد.

فصل اول مفاهیم اولیه حسابداری  

 • اهمیت حسابداری  
 • تعریف حسابداری  
 • استفاده کنندگان اطلاعات حسابداری  
 • مفروضات حسابداری  
 • اصول حسابداری  
 • اصول محدود کننده  
 • ویژگی ها و خصوصیات کیفی حسابداری  
 • طبقه بندی واحد های اقتصادی از لحاظ فعالیت  
 • طبقه بندی واحد های اقتصادی از لحاظ مالکیت  

فصل دوم معادله اساسی حسابداری  

 • معادله اساسی حسابداری  
 • دسته بندی حساب ها  

فصل سوم ثبت اطلاعات حسابداری  

 • بدهکار و بستانکار  
 • ثبت سند حسابداری  

فصل چهارم انواع حسابها  

 • خرید  
 • فروش  
 • هزینه ها  
 • شناسایی هزینه ها  

فصل پنجم قوانین کاربردی در کار  

 • فرم تنخواه  
 • درآمد ها  
 • شناسایی درآمد ها  
 • اسناد دریافتنی و پرداختنی  
 • انواع عملیات انجام شده بر روی اسناد  
 • دستور پرداخت  
 • اسناد انتظامی  
 • تسهیلات دریافتی  
 • فصل ششم عملیات پایان سال  
 • استهلاک  
 • افتتاحیه و اختتامیه  

مجوزات

          

۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.